1 komentarz

Plakat „Marszu Patriotów” jak NSDAP

plakat faszyzm

Niestety to nie żart, ani fotomontaż. Taki plakat narodowców promujący tzw. „Marsz Patriotów” wisi we Wrocławiu. Nie wiem co trzeba mieć w głowię, by zestawiać polskie flagi z brunatnymi koszulami z rodem NDSAP i Hitlerjugend oraz runą Odala symbolu biura SS. Nie dość, że zestawianie polskich symboli narodowych z symbolami niemieckich nazistów jest profanacją, to jest także kpiną z ofiar II wojny światowej, które zginęły z rąk III Rzeszy.

6 mln obywateli polskich, w tym 3 mln Żydów polskich zginęło w obozach koncentracyjnych oraz w egzekucjach z rąk Niemiec hitlerowskich, a żołnierze polscy z Armii Andersa, Armii Berlinga oraz partyzanci AK, BCh i AL, którzy ginęli walcząc z faszyzmem, teraz przewracają się w grobach.

Niestety jest to nie pierwszy tego typu skandal. Parę miesięcy temu, ktoś namalował herb klubu Legii z symbolem SS tzw. „Wilczym Hakiem” (Wolfsangel), a innym razem, ktoś zdewastował pomnik żołnierzy radzieckich malujący na nim kotwicę Polski Walczącej wraz ze swastyką III Rzeszy.

Jest to dość niepokojące, gdy skrajne grupy uzurpują sobie prawa do polskich symboli jednocześnie zestawiające je razem z faszystowskimi pod jakimś płaszczykiem patriotyzmu. Tego tego typu zachowania i działania nie mając nic wspólnego ani z patriotyzmu, ani tym bardziej polskim patriotyzmem. Kolejne granice są stale przekraczane . Takie mamy efekty niskiego poziomu wiedzy i edukacji.

Reklamy

One comment on “Plakat „Marszu Patriotów” jak NSDAP

  1. […] razem namalowano swastykę razem z kotwicą Polski Walczącej na radzieckim pomniku. We Wrocławiu wywieszono plakaty zapraszające na tzw. Marsz Patriotów, wzorując się na plakatach NDSAP, a 3 tygodnie spalono kukłę Żyda. Widać tego typu zachowania są coraz bardziej niebezpiecznie […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: